Na co nezapomenout, pokud vyrážíme na hory?

Milujete lyžování, nebo další zimní sporty? Pokud ano, je ideální opustit své bydliště v nížinách vyrazit na hory. Pokud u vás není po sněhu ani památky, věřte, že na horách může být pokrývka i ve výši několika metrů. A na to je samozřejmě třeba připravit sebe, ale i vaše auto. Základem by měly být bezpečné pneumatiky Matador. Samozřejmostí je, že jejich zimní model. Ten nabídne nejenom lepší záběr, ale i kratší brzdnou dráhu, nebo pomůže k lepší ovladatelnosti vašeho auta. Dále přibalte také sněhové řetězy, jelikož i na tuzemských horách jsou úseky, kde se bez nich zkrátka neobejdete. I ty jsou dnes k dispozici ve variantách, kdy montáž nezabere více, než pár vteřin.

Kam s lyžemi, botami a dalším vybavením, které je od sněhu?

Pokud se o své auto pravidelně staráte, jistě nemáte zájem na tom, aby se v interiéru, zvláště v zavazadlovém prostoru hromadila vlhkost, která může mít vliv i na korozi. Právě zimní vybavení od sněhu může během návštěvy hor přinést do vozu i několik decilitrů vody. I tomu lze zamezit. Pomůže plastová vanička do kufru. Tu lze koupit přímo pro konkrétní model vašeho vozu, a tak bude do zavazadlového prostoru skvěle pasovat. Následně už není problém s čímkoliv, jelikož roztátý sníh ve formě vody jednoduše vylijete. To hlavní, co tedy přinesou, je:

Zamezení zatékání vody do kufru

  • Větší čistota v kufru
  • Jednoduchá údržba
  • Snadné umístění

Kde na pobyt na horách vzít?

A pokud plánujete jet na hory, ale nemáte za co, nebo nemáte peníze třeba na kvalitní obutí pro vaše auto, není třeba zoufat. Právě v případě pneumatik, ale i dalšího vybavení přijde vhod půjčka, tedy nákup na splátky. Jinak se této možnosti říká také spotřebitelský úvěr a nutno podotknout, že svými parametry rozhodně nezklame, zvláště hledáte-li půjčku, která je po všech stránkách výhodná. Tedy z hlediska úroků, RPSN a splácení. Foto: pixabay.com

Publikováno: 04. 03. 2015 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Ostatní | Praktické rady a tipy

Autor: Adriana Pospíšilová

Tagy: autovýbava na hory