Škoda Kodiaq: Proč i Češi milují?

Málokterý automobil u nás způsobil takový humbuk jako SUV Škoda Kodiaq. Pro mladoboleslavskou automobilku byl vstup do tohoto segmentu nejistý, ale nakonec se povedl na výbornou. Pokud se vám medvěd líbí a vážně přemýšlíte nad tím, že si ho pořídíte, přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky. Pak vám bude jasné, proč se do velké škodovky Češi zakoukali na první pohled.

Je vhodná i do terénu?

Potřebujete automobil, který si poradí i mimo silnice? Škoda Kodiaq není jako většina ostatních SUV. V případě verze 4×4 dostanete k dispozici režim Offroad. Po přepnutí se podvozek, řídící jednotka a brzdy přizpůsobí jízdě v terénu.

Kolik stojí?

Ceny Škody Kodiaq začínají na 677 900 Kč (motorizace 1.4 TSI s výbavou ACTIVE) a končí na 950 900 Kč (motorizace 2.0 TDI s výbavou STYLE).

Budete na řízení sami?

Škoda Kodiaq je nabitá moderními technologiemi, které vám jízdu zpříjemní a usnadní. Konkrétně jde o více než 24 různých asistentů včetně adaptivního tempomatu, sady kamer, parkovacího asistenta, asistenta jízdy v pruzích a v neposlední řadě asistenta pro parkování s přívěsem.

Je simply clever?

Automobilka nešetřila vychytávkami a nadělila Škodě Kodiaq spoustu atraktivních detailů. Praktickými přihrádkami a úložnými prostory počínaje, až po systém pro snímání hlasů cestujících v předu a jejich přenos do zadní části vozidla. Za zmínku stojí také variabilní opěrky hlavy a loktů (podobné těm v letadle).

Jak je velká a kolik uveze lidí?

Máte strach, že vám bude Škoda Kodiaq dělat potíže při jízdě užšími uličkami? Pravdou je, že patří do kategorie velkých SUV. S rozvorem náprav téměř 2,79 m, délkou 4,69 m, šířkou 1,88 m a výškou 1,67 m jde o opravdu velký a prostorný automobil. Je k mání v pětimístné a sedmimístné konfiguraci.

Kde si můžete sjednat testovací jízdu?

Chcete si novou Škodu Kodiaq vykoušet? Domluvte si testovací jízdu u autorizovaného dealera na www.auto-poly.cz.

Publikováno: 01. 09. 2017 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Ostatní | Automobily

Autor: Milena Křiváková

Tagy: škoda kodiaq