Jsou lepší gumové rohože nebo textilní autokoberce?

Následující řádky věnujeme řidičům, kteří se chtějí v interiéru svého vozu cítit útulněji. Zaměřili jsme se na problematiku autorohoží a koberců, které by v žádném vozidle neměly chybět. Důvod je prostý, jde o prvky, které vůz chrání před nečistotami. Jejich význam je nesporný, ale nabízí se otázka, zda je lepší estetičtější textil nebo vizuálně méně přitažlivá, ale o to praktičtější guma. Pokud podobné dilema řešíte i vy, navedeme vás správným směrem.

Elegance, nebo funkčnost?

Textilní autokoberce vypadají k světu, o tom žádná. Z estetického hlediska jsou stylové a guma se jim nemůže rovnat. Potrpíte-li si na to, aby to ve vašem autě vypadalo jako v klícce, pak je vaše volba jasná. Nabídka textilních koberců je neskutečně pestrá a jistě nebudete mít problém s výběrem koberců, které perfektně zapadnou právě do vašeho vozu.

S příchodem zimy bývá guma k nezaplacení

Koberce z textilu jsou hezké, ale jakmile udeří zima a teploty klesnou na bod mrazu, máte zaděláno na problém. Do auta se na podrážkách bot se dovnitř dostane sníh, který zapříčiní vznik plísní a nepříjemného zápachu. Nic podobného se vám nestane, pokud si pořídíte praktické gumové rohože do auta. Ideálně pak ty, které mají zvýšení okraje (cca 30 mm) – zajistí ještě efektivnější ochranu podlahy než modely s menšími okraji. Gumové autorohože vám samozřejmě přijdou vhod nejen v zimě, ale i s nástupem deštivých dní na podzim a na jaře.

Vyřešte dilema tak, že...

Shrňme si to. Texil je pěkný, guma praktická. Jak z toho ven? Vyměňte autokoberce zároveň se zimními pneumatikami a budete mít po problému. Po zimě opět gumové koberce vyměníte za textil. Celoroční jízda s textilními autokoberečky je vhodná jen za předpokladu, že pravidelně jezdíte delší trasy, během kterých ve vyhřátém interiéru uschnou. Tip na závěr: Levné a přitom kvalitní gumové rohože seženete u specializovaného prodejce na www.vtvauto.cz. V nabídce nechybí ani deflektory, puklice a stylové autopotahy.

Publikováno: 12. 10. 2015 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Ostatní | Automobily

Autor: Milena Křiváková

Tagy: gumové autorohože | gumové rohože do auta