Jak na vybavení efektivní propagaci automobilové dílny?

Opravovat auta umí celá řada mužů. Většinou se však zaměřují pouze na svá auta, jelikož nemají ty ambice stát se zkušenými automechaniky. Přesto se ale někteří jimi stanou a založí si vlastní dílnu. A jak by měla vypadat? Základem - pomineme-li význam propagace na instragramu a dalších sociálních sítích, je samozřejmě vhodné vybavení, a to například:
  • Špičkové nářadí
  • Zvedáky na auta
  • Moderní přístroje
  • Dostatečná kapacita
Dále by to ale měly být také náhradní díly, které mohou být ihned namontovány. Ideální ve chvíli, kdy majitel vozu na opravu spěchá. To se týká hlavně základních oprav, a to jak vozů osobních, tak i nákladních. Samozřejmě u nich není vždy možné držet kompletní sortiment, což ne vždy vadí. Třeba takové brzdové válce pro nákladní auta lze ale snadným způsobem objednat online, a mít je tak k dispozici bez problémů do druhého dne. I to je možnost, jak následně dobu opravy dobře zkracovat. Spousta provozovatelů autodílen podceňuje význam propagace. Dobře vybavení dílna, ve které pracují zkušení profesionálové, však bohužel není stoprocentní zárukou toho, že se klienti jen pohrnou - a to především v případě, kdy poblíž funguje zavedená konkurence. Nabízí se se však způsob, jak o sobě dát vědět - například publikováním PR článků na navštěvovaných a odborných webech. PR články v internetových magazínech můžete koupit na https://pryard.com/cs/. Výše dobitého kreditu, který následně utratíte za efektivní propagaci, je na vás.

Nezapomínejte ani na pracovní oděvy

Samozřejmě s přibývajícím množstvím zakázek souvisí i to, že jenom těžko budete stíhat vše opravovat pouze vy sami. Přijde tedy chvíli, kdy si najmete jednoho či několik pomocníků. Ty musíte nejprve proškolit, ale zapomínat byste neměli ani na pracovní oděvy pro zaměstnance. Ty nejenom ochrání všechny mechaniky před výraznějším ušpiněním, ale zároveň, díky logu firmy můžete vypadat skutečně jako profesionální firma. A tím stoupnete v očích zákazníka.

Vytvořte kvalitní pracovní prostředí

Na co byste neměli zapomenout, to je nutnost vytvořit odpovídající pracovní prostředí. Dílna by měla mít dostatek světla, a to jak přírodního, tak i umělého. Také nezapomínejte na dobrou cirkulaci vzduchu a adekvátní teploty. Ty pomůže udržovat třeba ventilátor. Kompaktní rozměry, nízká hlučnost, ale třeba i nízká spotřeba. To je jenom zlomek výhod, proč nezapomínat ani na tento výrobek, který by se měl stát součástí vybavení skutečně každé dílny, kde se hledí i na pohodu při práci. Foto: pixabay.com

Publikováno: 04. 10. 2019

Kategorie: Ostatní | Praktické rady a tipy

Autor: Adriana Pospíšilová

Tagy: vlastní autodílna | vybavení autodílny