Auta s vestavbou ocení milovníci karavaningu i řemeslníci

Pokud nechcete vlastnit obytný vůz, můžete si do svého osobního vozu pořídit vestavbu. S její pomocí budete mít na cestách ve svém osobním autě cokoli, co potřebujete – místo, kde přespat, uskladnit své věci, ale také uvařit si kávu. Vestavby do aut jsou praktickou záležitostí, která zvýší multifunkčnost vašeho automobilu a pomůže vám ušetřit peníze.

Nevýhody obytných vozů

Mají nízkou nosnost (musí splnit limit 3,5 t, takže i když poskytují dost prostoru, nemůžeme do nich naložit, co nás napadne).

Nutnost platit pojištění (i když existuje možnost platit povinné ručení jen v sezóně, kdy jej používáte, není to levnou záležitostí).

Další finanční náklady (každý vůz vyžaduje občas náklady na údržbu nebo výměnu ojetých dílů – u obytného vozu mohou být nemalé).

Problémy s parkováním (jednak na dovolené, jednak také doma – obzvláště ve městech jsou místa k zaparkování omezená, a najmutí garáže je dalším nemalým nákladem).

Auta s vestavbou jsou vhodná i pro řemeslníky

Řemeslníci ocení několik pevných boxů, z kterých se vestavba do auta skládá. Využít ji mohou například na uskladnění nářadí, které je možné roztřídit podle preferencí. Boxy jsou odolné a vyjímatelné, takže není problém si vzít pouze ten box, který zrovna potřebujete. Samotné vestavby jsou zkonstruovány tak, aby nevážily mnoho, takže auto příliš nezatíží. Vestavby tak ocení všichni pracovníci, jejichž povolání je spojeno s cestováním.

Auto s vestavbou také pro rodiče

Vestavba je vhodná také v průběhu celého roku pro rodiče. Uložit do nich můžete potřeby svých ratolestí, které navštěvují různé kroužky – některé sportovní nářadí by mohlo být nebezpečné, kdyby se volně povalovalo v kufru auta, a to nejen z hlediska poškození vnitřních částí vozu, ale také z hlediska bezpečnosti cestujících. Všechno je možné přehledně roztřídit.

Publikováno: 27. 08. 2021

Kategorie: Ostatní | Automobily

Autor: Milena Křiváková