eBay spouští novou iniciativu, podpoří české prodejce autodílů a příslušenství

Praha, Česká republika - 9. května 2022 – Online tržiště eBay spouští nový program pro prodejce dílů a příslušenství pro automobilový průmysl. Prodejci autodílů z několika nejslibněji se rozvíjejících trhů včetně Česka tak budou mít možnost svým zbožím oslovit až 147 milionů kupujících ze 190 zemí světa. Půlroční program, jehož účastníkům nabídne eBay exkluzivní podporu, je první iniciativou, kterou společnost zaměřila na konkrétní kategorii zboží. Podnikatelé, kteří se na internetové aukční síni nově zaregistrují a zároveň plánují prodávat více než 150 různých druhů zboží, získají během následujícího roku osobní podporu manažera eBay, který jim pomůže s růstem prodejů, 3měsíční předplatné eBay Store na úrovni Premium zdarma a také službu automatického vytvoření nabídky (tzv. auto listing).

Prodej náhradních dílů zažívá enormní růst

Automobilové náhradní díly a příslušenství patří na eBay k nejprodávanějším kategoriím. Během posledního roku stoupl objem této kategorie na rozvíjejících se trzích o téměř 30 %. Důvodem enormního růstu je nedostatek polovodičů, který automobilový průmysl těžce zasáhl a ovlivnil ceny vozidel. Nové automobily jsou letos až o pětinu dražší, cena ojetých vozidel stoupla v porovnání s rokem 2020 dokonce o více než 40 %. Pro majitele vozů je proto výhodnější svá auta opravovat a potřebné díly nakupovat tzv. marketplaces, tedy internetových tržištích. Podle dat, které má eBay k dispozici, zákazníci v USA každou vteřinou koupí tři položky z kategorie autodílů a příslušenství, v Německu či Spojeném království je to pak jeden autodíl či příslušenství za vteřinu. Právě rostoucí poptávka je pro prodejce náhradních dílů důvodem, proč vyzkoušet nové obchodní kanály ve podobě online platforem, kde mohou oslovit další zákazníky. eBay podporuje malé a střední podniky bezplatnými balíčky, které jim pomohou prezentovat své produkty, přilákat nové zákazníky a rozvíjet podnikání.

V Česku se jeden autodíl prodá každých pět minut

„Naši prodejci z celého světa nabízejí kupujícím nejširší výběr nových i ojetých vozidel, náhradních dílů a příslušenství. Novým programem chceme prodejce autodílů dále podpořit a zároveň nabídnout kupujícím zboží z českého trhu. Je to součástí naší nové strategie – jejím cílem není jen, aby se eBay stala oblíbenou platformou pro prodejce a budovala vztahy s kupujícími, ale chce také podpořit naše klíčové vertikály. Autodíly a příslušenství jsou jednou z nich, konkrétně na českém trhu patří mezi přední kategorie. Prodejci z Česka prodají jednu položku z této kategorie každých pět minut. Jen za rok 2021 prodali Češi na eBay 21 000 dílů automobilových světel a dalšího příslušenství kupujícím z Německa, Spojených států, Francie, Spojeného království, Itálie a dalších zemí. Jsme si jistí, že naše iniciativa pomůže prodávajícím zvýšit prodeje a přilákat do svých obchodů na eBay více nových zákazníků,“ říká Jenny Hui, generální ředitelka eBay Hong Kong, Taiwan a Global Emerging Markets. Kompletní informace včetně návodu, jak se do programu pro prodejce přihlásit, najdete na webových stránkách nebo v mailingové síti eBay.

O společnosti eBay

Společnost eBay Inc. (Nasdaq: EBAY) je přední světovou obchodní společností, jejímž cílem je spojovat lidi, budovat komunity, a vytvořit tak ekonomické příležitosti pro všechny. Prostřednictvím své technologie poskytuje společnost příležitost k růstu a prosperitě milionům prodávajících i kupujících z více než 190 trhů světa. Společnost eBay vznikla v roce 1995 v kalifornském San Jose a v současné době je jedním z největších a nejnavštěvovanějších internetových tržišť na světě. V roce 2021 přesáhl hrubý objem zboží na eBay hodnotu 87 miliard dolarů. Další informace o společnosti a jejím globálním portfoliu značek najdete na www.ebayinc.com.

Publikováno: 13. 05. 2022

Kategorie: Aktuálně

Autor: Milena Křiváková