Skladujete autodíly? Zjistěte, co by ve správném skladu nemělo chybět

Pokud jste se rozhodli podnikat v oblasti automobilů a náhradních dílů, můžete být nejenom mechanikem, ale můžete být také dodavatelem konkrétních dílů. Kromě toho, že musíte zajistit široký výběr a rychlou dodávku, musíte také zajistit skladovou dostupnost. A k té vám pomůže dobře vybavený sklad se zoptimalizovanými procesy. K tomu pomůže manipulační technika, která je určena právě na manipulaci se zbožím. Dnes známe hlavně paletizační a vysokozdvižné vozíky, které jsou v tomto směru určitě nejlepší možnou volbou. Nejenom, že tak zvládnete naskladnit a vyexpedovat mnohem více, ale zároveň tak ulehčíte i vašim zaměstnancům.

Nezapomínejte na dostatek světla

Samozřejmě s provozem skladu souvisí také požadavky na bezpečnost práce. V tomto ohledu nezapomínejte především na to, že mezi tyto podmínky patří i dostatek světla. To zajistit sice nemusí být problémem, ale neměli byste zapomínat také na to, že by mělo být konkrétní řešení také ekonomické. Dobrou volbou je moderní LED osvětlení průmyslové haly, které dnes patří mezi nejvyhledávanější možnosti, které jsou postupně vytlačovány – samozřejmě jak v menších, tak i v těch největších provozech u nás i v zahraničí. A to pro několik výhod, mezi které patří:
  • Nízké provozní náklady
  • Dobrý svítící výkon
  • Kvalitní bílé světlo
  • Vysoká úspora

Od velkých dílů, po ty nejmenší

Že je nutné mít dostatek skladových zásob, to jsme už lehce nastínili. V tomto směru nezapomínejte na to, že byste se měli specializovat jak na díly velké, tak i na drobnosti. Ideálním příkladem jsou valivá nebo kluzná ložiska. Na první pohled naprostá drobnost, ale na druhý pohled často velmi potřebný pomocník nejenom v automobilovém průmyslu. A podobně bychom mohli pokračovat i s deistkami dalšího sortimentu. A pokud ho budete mít, můžete se bez problémů řadit mezi ty největší hráče, kteří na našem trhu jsou a nabízejí své zboží. Foto: pixabay.com

Publikováno: 04. 03. 2015

Kategorie: Ostatní | Praktické rady a tipy

Autor: Adriana Pospíšilová