Mobilní topidla a co je o nich dobré vědět

Pořízením mobilního topidla můžete vyřešit prekérní situaci – absenci konvenčního vytápění v dílně nebo garáži, havarijní stav v určitých prostorách nebo permanentní vytápění haly, výrobního areálu apod. Ještě před tím, než se rozhoupete k nákupu a navštívíte některého ze specializovaných prodejců, si přečtěte praktické informace, které nám poskytli odborníci z eprofi.cz. Specialisté na mobilní topidla MASTER prezentují aktuální nabídku přístrojů na profesionalni-topidla.cz.

Jaké topidlo pracuje efektivně ve venkovních prostorách?

Pokud potřebujete zahřát konkrétní oblast, pořiďte si infračervené topidlo. Produkuje teplo, které neproudí, ale sálá na předměty před ním – stačí ho správně nasměrovat. Absence ventilátoru zamezuje víření prachu a nedochází ani k průvanu.

Jaký je optimální výkon topidla?

Jednotlivé modely se liší také z hlediska výkonu. Hodnotu získáte vynásobením objemu vytápěného prostoru (v metrech krychlových), rozdílem mezi aktuální očekávanou teplotou (ve stupních celsia) a podílem součinitelem rozptylu tepla (od 0,5 do 3,5) a konstanty 860, tzn. V×T×K/860. K výsledku ideálně přičtěte 10-20 % - díky tomu nebude zařízení přetěžováno, a navíc požadované teploty dosáhnete rychleji.

Jaká topidla jsou nejvýkonnější?

Pokud vám jde o co nejvyšší výkon, zaměřte se na mobilní naftová neboli diesel topidla. Mezi nejsilnější zástupce patří model Master BV 690 s výkonem kolem 220 kW, což je dostatek i na vytopení většího skladu či haly.

Co když potřebujete vytopit nevětranou místnost?

Vytápění nevětrané místnosti – například party stanu, skleníku apod. je vhodné pomocí naftového topidla s nepřímým spalováním. Musí být napojeno na komín, případně umístěno ve venkovních prostorách s tím, že se vyprodukované teplo přivádí dovnitř pomocí pružné hadice. Máte další dotazy o mobilních topidlech? Směřujte je na odborníky z eprofi.cz. Rádi vám pomohou s výběrem konkrétního modelu a poradí také v případě jiných zařízení – nabízí také vysoušeče vzduchu neboli odvlhčovače a další profi techniku.

Publikováno: 03. 03. 2021

Kategorie: Ostatní | Praktické rady a tipy

Autor: Milena Křiváková