Domů » Dlouhodobý pronájem aut: Jaké jsou jeho výhody a pro koho je vhodný?
Nezařazené

Dlouhodobý pronájem aut: Jaké jsou jeho výhody a pro koho je vhodný?

Spousta lidí si život bez vlastního vozidla nedokáže představit. Jiní si klepou na čelo, protože se bez auta dost dobře obejdou. A pak jsou tu i tací, kteří nepatří do žádné skupiny, protože automobil potřebují jen nárazově. A právě pro ně je jako stvořený dlouhodobý pronájem vozů, jehož výhody vám prozradíme v následujících řádcích.

Auto nám dává mobilitu, ale přidělává starosti

Disponovat vlastním automobilem je praktické, protože jsme díky němu mobilní. Na druhou stranu se však musíme smířit se spoustou nepříjemností – automobil vyžaduje pravidelný servis a opravy, musíte pro něj zajistit parkovací stání (problém především ve větších městech) a doufat, že vám ho nikdo nenabourá nebo ze závisti nepoškrábe lak. Takže pokud vozidlo nevyužíváte celoročně, může být pro vás dlouhodobý pronájem aut výhodnější než pořízení vlastního automobilu.

pronajem-aut

Největší výhody dlouhodobého pronájmu aut

Oproti operativnímu leasingu nebývá dlouhodobý pronájem vázán smlouvou. Je tedy jen na vás, zda si automobil půjčíte na měsíc nebo na půl roku. Renomované autopůjčovny (např. autopůjčovna Praha Taggart) zároveň nabízí bezkonkurenční ceny. Najdete-li výhodnější nabídku na stejný vůz, automaticky dostanete ještě nižší cenu.

Veškeré náklady, které jsou spojeny s provozem, údržbou a pojištěním auta hradí autopůjčovna. Vaší jedinou starostí bude úhrada pronájmu a pohonných hmot. Přistavení a vyzvednutí auta bývá možné v rámci celé České republiky. Lepší autopůjčovny disponují několika pobočkami a nic si za tuto službu neúčtují.

Potěšující je i skutečnost, že kvalitní autopůjčovny dávají klientům k dispozici nové nebo několik měsíců staré vozy. Průměrný věk flotily výše zmíněné pražské autopůjčovny Taggart nepřesahuje 10 měsíců a počet kilometrů 18 000. S tím jde ruku v ruce i bezpečnost a perfektní technický stav automobilů.

Co dodat závěrem? Dlouhodobý pronájem automobilů je možnost, jak se zbavit zbytečných starostí a jezdit v novém (nebo téměř novém) voze na libovolně dlouhou dobu. Samozřejmostí je možnost zapůjčení na fakturu a šanci mají také lidé v registru dlužníků.