Asistenční služby pro pomoc u nás i v zahraničí

Blížící se doba dovolených znamená, že spousta rodin vyjíždí na dovolenou do zahraničí vlastním vozem, což předpokládá dobrý technický stav vozu, zaplacené povinné ručení, případně havarijní pojištění. Jako bonus bychom měli zjistit, zda máme u povinného ručení i asistenční služby, které jsou sice zdarma, ale ne každý klient je požaduje nebo využívá.

Nehodám můžete předejít

Před cestou do zahraničí prověřte stav vozidla, nezapomeňte si zjistit, co vše potřebujete kromě lékárničky, vesty a trojúhelníku ve výbavě vozu pro případ nehody. Sjednáním povinného ručení je možné získat základní balíček asistenčních služeb, případně si připlatit další. Každá konkrétní složka má svůj limit plnění v rámci asistenčních služeb. Jednotlivé limity se od sebe liší. V asistenčních službách získáte tuto asistenci:
  • ubytování v hotelu 3-5 nocí
  • najdou vám nejbližší nemocnici či lékařskou pomoc
  • zajištění tlumočníka
  • česká telefonní linka
  • odvoz domů
  • půjčení vozu
  • odtah havarovaného vozu
  • dovezení benzínu
  • odemknutí auta při zabouchnutých klíčkách
  • oprava defektu, apod.
Vždy si zjistěte před cestou jaké asistenční služby můžete využít. Na viditelné místo si napište důležitá čísla na které se můžete v případě nehody dovolat.

Havarovali jste? Víte co dělat?

Pokud jste měli v zahraničí nehodu, rozhodně zachovejte klid a nepanikařte. Pokud máte asistenční číslo po ruce, zavolejte na něj a oznamte, co se vám stalo. Pokud volat nemůžete, nechte se odtáhnout k nejbližší benzince či na parkoviště, odkud si zavoláte pomoc asistenčních služeb.

Jak si vybrat vhodné asistenční služby

Při výběru asistenčních služeb, které jsou zahrnuty v pojistce se zaměřujte vždy na: - rozsah asistenčních služeb - na co všechno se dané služby vztahují - kam je v případě nehody odvezen váš vůz -do jaké výše bude uhrazena práce mechanika - jaké jsou výluky a omezení pro neposkytnutí asistenční služby - na území kterých států jsou tyto asistenční služby k dispozici Dnes téměř všechny tuzemské pojišťovny nabízejí základní asistenční služby k pojistce zdarma jako bonus. Především to jsou asistenční služby pro případ havárie pojištěného vozu. Rozšířené balíčky se vztahují také na odcizení vozidla nebo v případě poruchy či autonehody i v zahraničí. Asistenční služby jsou poskytovány smluvními partnery vaší pojišťovny. Fungují 365 dní v roce, 7 dní v týdnu. Dělí se na tuzemské a zahraniční. Při cestování po ČR i do zahraničí musíte mít u sebe Zelenou kartu, která je platným dokladem o tom, že máte sjednáno povinné ručení. Na Zelené kartě naleznete na přední straně seznam států, kde je karta platná. Následně si zaškrtnete danou zemi před odjezdem. Symbolizuje to platnost karty v této oblasti.

Publikováno: 07. 06. 2016

Kategorie: Pojištění a financování

Autor: Milena Křiváková