Ušetřete až tisíce korun na povinném ručení. Je to tak snadné...

Řídíte se heslem „každá koruna se počítá“? Pak byste se měli zaměřit na položky, které mohou zatěžovat domácí rozpočet podstatně méně, než kolik za ně platíte nyní. Patří k nim i zákonné pojištění automobilu. Nepřestávejte číst a dozvíte se, kde najdete nejlevnější povinné ručení a proč byste si ho měli vyřídit z pohodlí domova již dnes.

Na levnější povinné ručení má právo každý

Jak je to již dlouho, co jste si sjednali povinné ručení? Pokud máte stávající smlouvy již několik let a nezajímáte se o aktuální dění na trhu, zřejmě vám uniklo, že se pojišťovny doslova předhání ve výhodných a ještě výhodnějších nabídkách. Ceny povinného ručení v minulých letech výrazně klesly, a přestože v roce 2014 z důvodu legislativních změn došlo k mírnému navýšení, stále se vyplatí porovnávat jednotlivé nabídky.

Kudy vede cesta k nejvýhodnější nabídce?

Předně byste si měli ujasnit, co od povinného ručení vyžadujete. Rozhodně by to neměla být pouze nejnižší cena, ale také adekvátní limit pojistného plnění a rozsah asistenčních služeb. Minimální limit pojistného plnění je 35 milionů, ovšem v praxi tato částka nemusí být dostatečná. Chcete-li mít jistotu, že vám nevzniknou náklady ani v případě větší dopravní nehody, raději si připlaťte za povinné ručení s limitem 100 milionů. A teď to hlavní. Jak porovnat nabídky všech tuzemských pojišťoven? Dělat to ručně by zabralo spoustu času, a navíc byste se mohli zbytečně splést. Mnohem efektivnější je povinné ručení srovnání na specializovaných portálech jako Srovnano.cz.

Proč si sjednat povinné ručení přes Srovnano.cz?

Srovnano.cz patří k největším zprostředkovatelům povinného ručení na českém internetu a díky velkému objemu sjednaných smluv můžete jeho prostřednictvím ušetřit mnohem více, než kdybyste si povinné ručení vyřizovali sami. Díky portálu ušetří 90 % řidičů až o 70 %. Disponujete-li větším vozovým parkem, ušetříte nezanedbatelnou částku.