Kupujeme dodávku: Novou, nebo z bazaru?

Potřebujete dodávku, ale nejste si jistí, jestli sáhnout po novém vozu nebo ojetině? U obou variant počítejte se specifickými výhodami i nevýhodami, což obecně platí i o běžných osobních vozech. Na druhou stranu platí, že vzhledem k vyšší zátěži, kterou dodávky a užitková vozidla podstupují, se v případě koupi ojetého vozidla vyplatí kontaktovat nezávislého odborníka. Nápomocné vám budou také následující doporučení.

Skutečně potřebujete vlastní dodávku?

V prvé řadě si ujasněte, jak často budete dodávku používat. Pro živnostníka, který se bez ní neobejde každý den, je pořízení vlastního užitkového vozu výhodné. Pokud ale vozidlo hodláte využívat spíše sporadicky nebo dokonce párkrát do roka, vyplatí se zvážit zapůjčení. Nebudete se muset starat o technický stav vozidla a administrativu.

Pro jaké účely dodávku potřebujete?

V současné době je na trhu široké spektrum užitkových vozidel, které se často liší jen v detailech. Proto si ujasněte, k čemu budete dodávku využívat a podle toho vyberte konkrétní model. K přepravě zboží bohatě poslouží pick-up, několik europalet pojme skříňová dodávka a pro těžší náklad je vhodná plachtová dodávka.

fiat-ducato

Nový, nebo ojetý vůz?

Vraťme se k zásadnímu problému, který spočívá v rozhodnutí mezi novou a ojetou dodávkou.

Rozhodnete-li se pro prodej dodávek nových, budete mít jistotu perfektní technické kondice a několikaleté záruky. Připravte se však na vyšší vstupní investici.

Nemáte-li k dispozici dostatek prostředků, navštivte renomovaný bazar dodávek. Ideálně na specializovaného prodejce, který zajišťuje komplexní služby v oblasti užitkových vozů. Lpěte na doživotní garanci původu vozu a důkladné prověrce po právní i technické stránce.

Tip na závěr: Mezi největší prodejce užitkových vozů patří společnost AUTO GRUBER. V nabídce najdete nové i ojeté dodávky nejrůznějších značek, modelů a karoserií. Pražká firma zároveň nabízí výhodné financování a možnost zápůjčky vozidel. Více na www.dodavky-gruber.cz.

Publikováno: 29. 06. 2015

Kategorie: Ostatní | Praktické rady a tipy

Autor: Adriana Pospíšilová

Tagy: bazar dodávek | prodej dodávek