Nosiče kol na kouli pomohou s převozem bicyklů do místa vaší dovolené

Letní dovolená je sice ještě daleko, ale jistě je dobré být na ni připraven. Vedle výběru zajímavé destinace to také znamená vybavit se třeba střešním nosičem pro případ, že cestovat do místa odpočinku budete vlastním automobilem. Jede-li celá rodina, tak zavazadlový prostor vozu je obvykle nedostačující na to, aby pobral všechny nezbytnosti, bez kterých se nelze na dovolené obejít.

Velký výběr nosičů podle značek i použití

Při výběru vhodného střešního nosiče je nejlepší se řídit typem vozidla, pro který bude určený. Současný trh nabízí řadu oblíbených značek, jakými jsou například Thule, Menabo, Neumann, Atera, Hakr, Auto ELSON a Yakima. Letní sezóna bývá v současné době velmi často ve znamení cykloturistiky. Je to oblíbená činnost jednotlivců i celých rodin, které si s sebou na dovolenou berou i kola. K tomu potřebují mít na svém automobilu střešní nosič. Anebo upevní kola na tažné zařízení vozu – na kouli. Který systém je lepší?

Nosič na kouli

Nosič kol na kouli nabízí velmi příjemné upevňování kol, kdy není nutné je zvedat nad hlavu. Současně nenastavují výšku vozidla, tudíž neroste spotřeba pohonných hmot kvůli odporu vzduchu. S tímto typem nosiče kol lze pohodlně zajet i do garáže, a dokonce ho můžete i sklopit, abyste se dostali do kufru. Bohužel nelze ho použít na všechny karoserie aut.

Střešní nosič

Své výhody má i střešní nosič. Nezakrývá výhled dozadu, je poměrně rychlý na sestavení a na střechu lze umístit jen tolik nosičů, kolik s sebou budete brát kol – tedy klidně pouze jeden v případě, že na výlet pojede sólo. Konstrukce nosičů kol na střechu je dělaná tak, aby dovolila převážet kola různých rozměrů, a to od 12 do 29 palců. Klidně tedy převezete kola svá, i svých dětí. Je však třeba se řídit typem vozidla, protože některá uvezou čtyři kola, na jiné dáte jen tři. Jaký nosič preferujete vy?

Publikováno: 17. 03. 2020

Kategorie: Ostatní | Automobily

Autor: Milena Křiváková