Jak prodat ojetinu co nejvýhodněji?

Potřebujete se zbavit svého starého auta a rádi byste za něj dostali co nejvíc? Připravili jsme pro vás několik praktických tipů, které se vám při prodeji ojetiny budou hodit.

Prodej auta přes inzerát

Žádný autobazar od vás nevykoupí auto za částku, kterou můžete dostat od přímého kupce. Rozhodnete-li se prodat vůz přes inzerát, pravděpodobně neprohloupíte. Na druhou stranu se připravte na to, že si na peníze nějakou dobu počkáte. Autobazary nabízí vozy na splátky, zatímco vy je budete požadovat hotově v plné výši. Takže pokud neprodáváte vozidlo, o které je velký zájem, spousta potenciálních zájemců upřednostní splátkový kalendář. ojete-auto

Komisní prodej v autobazaru

Ani v autobazaru nemusíte nutně prohloupit. Vybraní prodejci nabízí možnost komisního prodeje, kdy se automobil prodá za vaší cenu (a strhne si provizi). Mezi nevýhody komisního prodeje patří skutečnost, že ponesete riziko reklamace skryté vady, ale i to je individuální a v praxi záleží na smlouvě s bazarem. Vyberte si takový autobazar v Praze, který si navíc neúčtuje poplatky za parkovací místo a nehrozí ani sankcí za to, že automobil prodáte přes inzerát dříve, než se stihne prodat v bazaru.

Výkup vozu v autobazaru

Výkup vozů je nejrychlejší způsob, jak mít peníze v ruce ještě v ten samý den. Hrozí však riziko, že vás bazarista oškube – proto si předem zjistěte, v jakých relacích se pohybuje prodejní cena automobilu jako je ten váš. Počítejte s tím, že vám v autobazaru zaplatí o 15 až 30 tisíc korun méně, ale přesto se pokuste smlouvat – bazarů je spousta a někde to možná vyjde. Zdůrazněte přednosti svého auta a rozhodně se nespoléhejte na to, že vám někdo sám od sebe nabídne dobrou cenu. Bude-li to možné, nechte předem opravit výraznější kosmetické vady (snižují výkupní cenu vozidla) a případně i mechanické závady. Váš mechanik je jistě opraví výrazně levněji než autobazar, který by si od výkupní ceny odečetl adekvátní částku. Více peněz dostanete v případě, že si v daném bazaru koupíte auto na protiúčet.

Publikováno: 25. 04. 2015 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Ostatní

Autor: Adriana Pospíšilová

Tagy: jak prodat ojeté auto | prodej ojetého auta