Jak pohodlně cestovat s dětmi? Vsaďte na dodávku

Mnozí z nás máme rodinu a malé děti. Čas od času si ale rádi vyrazíme všichni na dovolenou nebo alespoň na pár dní někam do přírody. Cestování hromadnými prostředky může být možná zážitek pro menší děti, ale z praktického hlediska je rodinná dovolená daleko lepší, pokud pojedeme autem. Jenže dodávku či multivan nemáme, takže co teď? Řešením je auto si půjčit. Dnešní trh je plný nabídek a my si tak můžeme vybrat v mnoha půjčovnách.

Obytné dodávky pro všechny

Nabídka půjčoven je opravdu široká. Jsou k dispozici i dodávky, které jsou několikamístné pouze pro převoz z místa na místo. Dnes máme ale i možnost půjčit si obytnou dodávku, která nám splní všechny podmínky našeho komfortu na cestách. Jejich vybavení záleží na nabídce půjčovny, ale většinou se jedná o velmi komfortní auta. V jejich výbavě nalezneme mimo jiné prostor na spaní, lednici i vařič. Je to vlastně takový malý hotel na kolečkách, který si vezeme s sebou a odpadá nám tak starost s hledáním vhodného hotelu na přespání. Takže v případě pronájmu obytné dodávky máme spoustu možností, jak naložit se svým časem, na kterém nejsme tak závislí, jako u přepravy hromadnými prostředky. Máme možnost plánovat a cestovat.

Dodávky pro jiný účel

Jestli potřebujeme ale dodávku za jiným účelem, než je cestování na dovolenou, i toto řešení není u většiny půjčoven žádný problém. Pro přepravu materiálu na stavbu nebo například pro stěhování jsou určeny dodávky k zapůjčení v podobě různých transportérů. Samozřejmě jsou i pro tyto účely přepravy stanoveny určité podmínky, které je nutné dodržovat, jinak by nám mohly hrozit i smluvní pokuty. Každá autopůjčovna má svá vozidla řádně prověřena a pojištěna. Procházejí pravidelným servisem a kontrolou a podle potřeby je vozový park půjčovny také obměňován.

Podmínky půjčoven je třeba dodržovat

Nabídky půjčoven jsou veliké. Máme zde možnost výběru a komfortu. Jejich podmínky je třeba ale pozorně číst, popřípadě se zeptat při převzetí na to, čemu nerozumíme. Některé půjčovny dodávek mají ve svých podmínkách uvedeno, že věk řidiče musí být vyšší než 23 let, jinak prostě máme smůlu. No a samozřejmě musíme mít platný řidičský průkaz, kterým se prokazujeme. Dalšími podmínkami bývá překročení denního limitu najetých kilometrů. Po překročení si půjčovna účtuje částku za ujetý kilometr navíc. Dodávky bývají ve většině případů nekuřácké, tak i my tohle pravidlo musíme respektovat. Co se týká přepravy dětí, je zde možnost půjčení i autosedačky, samozřejmě za poplatek. No a pokud nám naše dítko v autě znečistí sedačky, máme možnost to buď na svoje náklady vyčistit, nebo si to vše půjčovna naúčtuje.

Publikováno: 07. 02. 2019

Kategorie: Ostatní | Praktické rady a tipy

Autor: Milena Křiváková