Bojíte se nehody? Zdokonalte své řízení, nebo se pojistěte

Autonehoda může potkat každého z nás. I pokud jsme zkušeným řidičem, mohou nastat podmínky, kdy můžeme udělat chybu a problém je na světě. Samozřejmě mladší a nezkušení řidiči jsou mnohem rizikovější skupinou, kde karambol hrozí o mnoho více. Podobně je tomu i u lidí, kteří dlouhou dobu za volantem neseděli a chystají se vyjet. V tomto směru nabízíme kondiční jízdy v autoškole, jelikož ty jsou možností, jak si základy řízení opět osvojit. A to bezpečně, pod dozorem zkušeného instruktora, který v případě potřeby může ihned zakročit.

Nezapomínejte ani na pojistku

Daná jízda je tedy možností, jak pravděpodobnost nehody omezit. Vhodné je ale myslet i na situaci, kdy se může skutečně stát. V takovém směru je dobré mít odpovídající pojistku. Samozřejmě tou zákonnou je povinné ručení, které však platí jenom škody, které způsobíme ostatním. Pro ochranu našeho vozu je nutné mít uzavřené havarijní pojištění. I to však nabízí většina pojišťoven, a to konkrétně za ceny, které se rozhodně vyplatí. A to i s ohledem na to, vůči čemu nás pojistka chrání. Škody spojené s nehodou totiž nejsou ty jediné, které může řešit pojišťovna. Pojistka totiž zahrnuje i:
  • Krádež vozu
  • Řádění vandala
  • Přírodní živel

Co když skutečně nabouráme?

V takovém případě je samozřejmě třeba nehodu ihned řešit. A to buď v rámci policie, nebo v rámci formulářů o dopravní nehodě. Následně samozřejmě musíme pro naše auto zařídit odtah a začít s opravou. Dnes už autodíly nejsou nijak nedostupné a lze je koupit pro všechny typy vozidel jakéhokoliv stáří. Navíc díky neoriginálním, nebo také repasovaným dílům není problém tento sortiment získat skutečně poměrně levně. A tak ani strach z toho, kolik nás nehoda bude stát, zase nemusí být tak vysoký, jak si mnozí z nás mohou myslet. I když vždy je samozřejmě lepší raději udělat vše proto, abychom nebourali. Foto: pixabay.com

Publikováno: 04. 03. 2015 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Ostatní | Praktické rady a tipy

Autor: Adriana Pospíšilová