Autorizovaný servis nemusí být drahý!

Pravidelná údržba v autorizovaném servisu prý stojí spoustu peněz. Ano, ostatně každý majitel motorového vozidla musí počítat s tím, že do svého plechového miláčka v průběhu času investuje nemalou částku. Jak se říká, automobil je bezedná studna a s přibývajícími léty vyžaduje o to větší péči. Vraťme se však k mýtu, který od nepaměti ovlivňuje české řidiče. Autorizované servisy jsou prý pro běžného Čecha těžko dostupné a ušetřit lze pouze v neznačkových univerzálních servisech... Skutečně? Experti z nezávislého výzkumného ústavu Dekra dokázali, že značkový autoservis nemusí být o moc dražší. Vybrané firmy jsou dokonce srovnatelné a v některých případech i levnější.

Pravděpodobně jste četli nebo slyšeli nejrůznější historky o tom, jak si autorizovaný autoservis škoda v Praze naúčtoval tisíce za běžné opravy a když majitel vozu zavítal k neznačkové konkurenci, zaplatil jen pár set korun. Průzkum ústavu Dekra ukázal, že ve skutečnosti to nemusí být pravda.

Tip: Přečtěte si o historii české automobilky Škoda.

Běžná praxe většiny „levných“ neznačkových servisů probíhá následovně. Rutinní opravy sice nabízí levněji než v autorizovaném servisu, ale ve finále zákazníkům „doporučí“ množství dalších oprav, které ani nebyly zapotřebí. Anebo naopak mechanik neobjeví závady, které by se měly okamžitě řešit. Majitel vozu tak v obou případech bezdůvodně zaplatí astronomickou částku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Servisy, ať už značkové či autorizované, nelze házet do jednoho pytle. V obou skupinách existuje řada výjimek a proto je důležité hledět i na renomé firmy. Obecně se však návštěva autorizovaných servisů vyplatí kvůli:

  • vysoké kvalitě provedených prací
  • výrazně kratší době opravy

Na závěr jsme si nechali tip pro pražské „Škodovkáře“. Hledáte-li někoho, na koho se můžete stoprocentně spolehnout, obraťte se na servis Škoda Praha – Autodružstvo Praha. Více než padesátiletá tradice a skvělé reference hovoří za vše.

Autodružstvo Praha zároveň prodává nová i ojetá auta Škoda a zjišťuje prodej dílů a příslušenství. Na www.adpraha.cz najdete praktický kalkulátor, který vám vypočítá přesnou cenu opravy. Přesvědčte se o tom, že autorizovaný servis není nad vaše finanční možnosti!

Publikováno: 30. 06. 2015 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Ostatní | Praktické rady a tipy

Autor: Adriana Pospíšilová

Tagy: autorizovaný servis škoda | autoservis škoda v praze