Vyplatí se půjčení dodávky?

V životě se jistě vyskytnou situace, které nás nutí půjčit si třeba i takovou dodávku. Půjčovny aut i dodávek ale nemusíme dnes hledat jen ve velkých městech. Dnes je najdeme i v jiných regionech a tak nemusíme jezdit nikam daleko.

K čemu všemu lze půjčenou dodávku využít?

Pokud máte v plánu o víkendu přestěhovat chalupu nebo pokud potřebujete jen převézt materiál na stavbu své terasy a nemáte k tomu vhodný vůz, můžete se obrátit na profesionální služby seriozních půjčoven. Nabízejí pronájem nejen osobních aut, ale také dodávek nejrůznější velikosti přesně podle našich požadavků. V takovém případě nám totiž odpadají zbytečné objednávkové formuláře pro stěhování, nemusíme dlouho čekat než stěhovací firma přijede a tak je právě půjčení dodávky vhodné řešení.  

Spolehlivá půjčovna

Musíme si ale také vybrat spolehlivou firmu, která nám dodávku zapůjčí nejen na dlouhodobý pronájem, ale i pouze třeba jen na půl dne. Stěhování představuje chaos, zmatek a také tak trochu nervozitu a obavy. Na těchto pár dní se určitě dodávku vyplatí půjčit si, protože se tak můžeme spolehnout sami na sebe a zorganizujeme si čas. Půjčovny dnes mají široký výběr vozů, které jsou pro tyto účely vhodnou alternativou. Je také velmi důležité, jaký vozový park na nás vykoukne ihned po příchodu na parkoviště zvolené autopůjčovny. Pokud se nám z jakéhokoliv důvodu nebudou auta líbit, pokud to bude spíše vrakoviště, vůbec se nerozmýšlejme a raději si najděme něco jiného. Tohle by zavánělo průserem, my bychom nic nepřestěhovali a ještě bychom za to museli zaplatit.

Podmínky půjčoven

Půjčovny mají i svá pravidla, kterými se musíme jako zákazníci řídit. Tak zaprvé nám musí být přes dvacet let a musíme vlastnit řidičský průkaz. Některé půjčovny mají hranici řidiče dokonce 23 let. Při pronájmu vozidla dostane klient čisté a dobře udržované auto, a proto se zavazuje vrátit ve stejném stavu, v jakém ho dostal. Množství paliva v nádrži při návratu by mělo odpovídat objemu, který byl při vydávání automobilu. V případě, že je množství paliva nižší než je stanoveno, nájemce bude muset zaplatit náhradu. Pokud je hladina paliva vyšší, má nájemce právo nekompenzovat objednatele za dodatečné náklady. Samozřejmě, že se ale vše odráží na podmínkách půjčovného.

Doplňkové služby půjčoven

Za drobný příplatek lze zapůjčit současně s autem také GPS navigaci, aby jsme spolehlivě našli opět cestu domů. Cena půjčovného je individuální. Každá půjčovna si určuje své ceny a v zásadě platí, že ne vždy ty nejdražší služby musejí být ty nejlepší. V ceně je ovšem zahrnuto povinné i havarijní pojištění.

Na co bychom neměli určitě zapomenout

Musíme ale také dávat pozor na to, aby autopůjčovna dodržela své slovo. Pokud si vůz rezervujeme třeba přes internetovou objednávku, měli bychom obdržet vůz, který jsme si objednali. Před podpisem smlouvy o pronájmu je důležité si auto prohlédnout. Na pozdější reklamace nebo nedostatky ze stran majitele nebude brán zřetel. Proto je důležité si během předání vůz důkladně prohlédnout a všechny závady ihned uvést do protokolu. Požadovat můžeme také jiný vůz v případě, že máme k první volbě nějaké výhrady.

Publikováno: 09. 02. 2019

Kategorie: Ostatní | Automobily

Autor: Milena Křiváková