Nepodceňujte údržbu svého karavanu. Vydrží vám mnohem déle!

Pořízení karavanu, byť jde o starší model, není nejlevnější záležitost. Což je pádný důvod k tomu, abyste nezanedbávali pravidelnou údržbu a kontrolu „kritických“ dílů. Prevencí můžete zabránit rozsáhlejším poruchám, jejichž oprava by vás stála majlant. Prozradíme vám, na co se zaměřit.

Kontrola pneumatik

Pneumatiky si zaslouží stejnou pozornost jako u osobního automobilu. Kontrolujte tlak vzduchu, vzorek i utažení matic. V případě poškození či nadměrného opotřebení pneumatiky vyměňte.

Parkovací brzda

Parkovací brzdu otestujte vždy, než s karavanem vyrazíte do světa. Zejména po zimním odpočinku. Bude-li se vám jevit jako příliš tuhá, promažte ji. Zároveň zkontrolujte, jestli se klíče bez problémů pohybují v zapalování a v zámcích u dveří.

Akumulátor

Pozornost si zaslouží také akumulátor, který byste měli na zimu vyjmout ven. Po zimě prověřte, jestli je v ucházející kondici.

Opravy laku

Rez patří k největším strašákům karavanistů. Vy se ji nemusíte bát, pokud budete průběžně opravovat nedostatky na laku. Karavan bude vypadat dobře a nezačne „kvést“.

Elektronická a plynová zařízení

Než vyjdete na dovolenou, zkontrolujte funkčnost všech přístrojů, které využívají elektřinu či plyn. Musí být stoprocentně funkční a nepoškozené, jinak si z kempování příliš dobré zážitky nepřivezete.

Světla

Nezbytná je také kontrola světel, a to jak venkovních, tak i vnitřních. Vozte s sebou náhradní žárovky – nikdy nevíte, kdy se vám budou hodit.

Textil a žaluzie

Před zazimováním vždy z karavanu vyjměte veškerý odnímatelný textil (povlečení, závěsy, polštářky…). Zároveň proveďte všechny úkony, které vedou k zabránění vzniku vlhkosti a zatuchlosti. Pokud si s údržbou karavanu nevíte rady, raději se obraťte na odborníka. Servis karavanů pro vás zajistí odborníci z BURIMEXu.

Publikováno: 21. 06. 2016

Kategorie: Ostatní | Automobily

Autor: Milena Křiváková

Tagy: servis karavanů