Jak vybrat ojetý karavan a nespálit se?

Pohráváte si s myšlenkou na svobodné cestování v karavanu? Směle do toho! Popularita tohoto specifického dovolenkování rok od roku roste a stále více Čechů si pořizuje vlastní karavan. Největší zájem je o starší kousky, protože pořizovací cena nových je nad limit většiny zájemců. Proto jsme pro vás připravili několik praktických tipů, které se vám budou při výběru ojetého karavanu hodit. Tady je máte...

Bouraným karavanům se raději vyhněte

Naprostým základem je prověření míry opotřebení a toho, jestli nebyl karavan v minulosti bouraný. Což poznáte poměrně snadno – na některém místě by mohl být „hnutý“. Věnujte pozornost obložení, okrajům okének a dalším částem. Pokud špatně přiléhají, je pravděpodobné, že karavan zažil ťukanec nebo rovnou bouračku. Starší karavan samozřejmě nebude vypadat jako nový a kosmetické vady lze opravit. Nemělo by se však jednat o větší zásahy do konstrukce.

Nehnije?

Častým neduhem ojetých karavanů je vlhkost, která vzniká tím, že dovnitř zateče. Vlhkost se drží mezi vnější vrstvou a dřevěnými plochami. Poznáte to podle zápachu, tedy za předpokladu, že prozíravý prodejce těsně před prohlídkou karavan důkladně nevyvětrá a nepřebije zápach vonítky všeho druhu. Proto zkontrolujte exponované části (lišty apod.) a vstupní část u dveří – nic z toho by se nemělo prohýbat a být měkké. Zároveň prověřte přilnavost a dovíravost okének.

Voda, odpad, plyn a elektřina

V rámci kontroly karavanu nezapomeňte na studenou/teplou vodu, funkčnost WC a odpad. Velmi důležitá je funkční brzda, platná revize elektřiny a plynu. Fungovat by měla také spotřebiče, a to i po připojení na externí okruh. Nechcete-li se při výběru staršího karavanu spálit, obraťte se na specializovaný bazar karavanů. Společnost BURIMEX s.r.o. působí na trhu řadu let a zabývá se prodejem kvalitních karavanů původem z Německa a Velké Británie. Velký výběr, výhodné financování a záruka na šest měsíců – to je jen pár důvodů, proč si pořídit karavan právě od této firmy. Více se dozvíte na karavany.burimex.cz.

Publikováno: 27. 04. 2016

Kategorie: Ostatní | Automobily

Autor: Milena Křiváková

Tagy: bazar karavanů