Doporučená výbava pro karavany a kempování

Chystáte se na svou první dovolenou v karavanu, ale nevíte si rady ohledně potřebného vybavení? Společně s odborníky ze Světa karavanů jsme připravili seznam základních věcí, které by se vám mohly hodit.

Větší barel na vodu (Aquaroll – 40l)

Venkovní barel na pitnou vodu vám usnadní spoustu práce při přepravě většího množství vody naráz. Jedná se o ideální řešení pro anglické karavany, které již ve standardu disponují venkovní přípojkou na čerpadlo. K barelu lze dokoupit různé doplňky – hadice na připojení tlakové vody, podstavec a další.

Vyrovnávací nájezdy

Jakmile dorazíte do kempu, možná se budete muset vypořádat s nerovným terénem. K tomu vám poslouží vyrovnávací nájezdy, na které najedete jedním nebo oběma koly. Nezapomeňte, že nožičky u obytných přívěsů slouží k fixaci a nikoliv k většímu vyrovnávání.

Předstan

Početná posádka vyžaduje větší obyvatelnou plochu. Když je váš karavan malý, pořiďte si předstan. Bude se vám hodit zejména v případě, kdy se v kempu rozhodnete zůstat delší dobu. Postavení předstanu je snadné a zabere cca půl hodiny.

Markýza

Pokud často přejíždíte z místa na místo, bude se vám hodit praktický přístřešek v podobě markýzy na karavan. Dokoupíte-li si k ní i bočnice, získáte uzavřený prostor. Pod markýzu i do stanu se vám bude hodit speciální koberec. Zajistí vám suchý a čistý podklad.

Přídavná zrcátka

V rámci bezpečné jízdy vám přijdou vhod přídavná zpětná zrcátka. Získáte díky nim přehled lepší přehled o dění na silnici.

Botička na kola a zámek oje

Není tajemstvím, že se karavany kradou. Nedávejte zlodějům šanci a pořiďte si botičku, která vůz efektivně zabezpečí. K dalším bezpečnostním prvkům patří zámek oje. Veškeré výše uvedené příslušenství, doplňky a náhradní díly pro karavany seženete za výhodné ceny na www.svetkaravanu.cz.