Domů » Čtyři fakta o vodě, díky kterým se půjdete napít
Články Praktické rady a tipy

Čtyři fakta o vodě, díky kterým se půjdete napít

Voda je nezbytnou součástí všeho živého, její pití má ale i mnoho dalších výhod pro naše zdraví. Že bychom měli dodržovat pitný režim víme, ale jen málokdy se to opravdu povede. Proč bychom měli pít víc a co nám to přinese?

Pocit žízně je již prvním příznakem, že se naše tělo potýká s nedostatkem vody. Často raději sáhneme po limonádě nebo slazeném nápoji, protože voda nám nechutná. Pomoci mohou vodní filtry, které její chuť zlepší i odstraní nečistoty. Pití vody zlepšuje náladu, dodává energii, zlepšuje koncentraci, podporuje hubnutí a přispívá ke krásné pokožce. A umí toho mnohem víc.

  • Voda nás může udělat chytřejšími. Dehydratace snižuje schopnost soustředit se a dokončovat úkoly. Podle studie University of East London může sklenice vody pomoci zvýšit mozkové funkce až 14 %. A to už stojí za to, abychom se napili.
  • Únava a špatná nálada jsou příznaky dehydratace. Vědci z Human Performance Laboratory University of Connecticut zjistili, že i mírná dehydratace může u lidí způsobovat pocit úzkosti, napětí nebo únavy, což ovlivňuje jejich schopnost plnit úkoly a vyrovnávat se se stresem během dne. Už jen jedna sklenice vody nám dokáže náladu zlepšit. Dnes jsou filtry na pitnou vodu běžně dostupné a čistou i chuťově dobrou vodu můžeme mít kdykoli po ruce. A usmívat se díky ní na celý svět s výbornou náladou.
  • Za krásou stojí také voda. Působí jako přirozený prostředek na potlačení chuti k jídlu tím, že pomáhá rychleji se cítit sytí. Studie také prokázaly, že vypití sklenice studené vody, když se ráno probudíme, může zrychlit metabolismus. Voda udržuje naši pokožku mladistvou a zdravou tím, že pomáhá redukovat jemné linky nebo vrásky, které mohou být způsobeny dehydratací.
  • Chrání srdce, nejdůležitější orgán v těle. Podle studie, která trvala šest let, měli ti, kteří vypili alespoň pět sklenic vody denně, o 41 % nižší pravděpodobnost, že budou mít srdeční infarkt, než ti, kteří každý den vypili dvě sklenice nebo méně.

Pít vodu se zkrátka vyplatí, budeme krásnější, chytřejší a lépe naladěni. Mít čistou vodu kdykoli po ruce umožní nádobové filtry, které upraví konvici vody už za několik minut. Pak už nic nebrání tomu, abychom se napili a cítili se i vypadali lépe.